Tańcz codziennie.


Tańcz codziennie.

Taniec jest wyrazem podstawowego ludzkiego instynktu życia, potrzeby doświadczania przyjemności, radości, spotykania się z innymi.
Poszukiwania jak poprzez doświadczenie tańca można się uzdrawiać łączyć z tym co nadprzyrodzone, duchowe i boskie jak i z siłami natury.
Częsta praktyka tańca, który daje radość (nie mam na myśli morderczych treningów) może poprawić kondycję, powoduje wydzielanie endorfin, odmładza. W przypadku tańca spontanicznego i ekspresyjnego rozwija kreatywność i zdolność ekspresji. Taniec płynący spontanicznie z ciała, może być też terapią dla ciała i duszy.
Widziałem wielokrotnie setki osób, które po tańcu czuły się lepiej, a nawet mijały im różne symptomy.
Nic dziwnego, że taniec jest kojarzony z uzdrawianiem w większości kultur i tradycji duchowych, czy szamańskich świata.
Warto podjąć wyzwanie aby tańczyć codziennie, chociaż po 11 minut.
Takie poświęcenie swojego czasu na taniec bardzo się zwróci.
Doświadczysz więcej odprężenia, radości życia.
Ciało będzie bardziej żywotne, witalne, elastyczne, ekspresyjne i odporne na stres.
Wystarczy przez 11 minut codziennie tańczyć do ulubionej muzyki.
Zobacz jak się będziesz czuć po tygodniu.
Jeżeli ci się wydaje, że nie masz czasu, nie wierz w to.
Czas włożony w taniec, wróci do Ciebie w postaci większego poziomu energii, radości życia a nawet sprawności mózgu, gdyż taniec jest też dobrym ćwiczeniem dla mózgu.
Według jednej z pionierek tańca współczesnego i terapeutycznego Ruth St Denis taniec powinien być stałym i ważnym elementem współczesnej edukacji podobnie jak był elementem powszechnej edukacji w Starożytnej Grecji.
Jeżeli chcesz więcej inspiracji: jaką dobierać muzykę, czy i jakie stosować ćwiczenia, jak uwalniać się w tańcu od stresu, jak pracować z życiowymi tematami, rozwijać kreatywność, czy uwalniać napięcia z różnych części ciała, jak tańczyć aby lepiej zrozumieć swoje relacje, czy jak terapeutycznie można wykorzystywać różne style i rytmy tańca, to możesz skorzystać ze sprawdzonego cyklu warsztatów (XV edycji, ponad 200 absolwentów) gdzie można doświadczyć i się nauczyć różnych sposobów pracy z tańcem terapeutycznym.
http://www.mateuszwiszniewski.eu/akademia_terapii_ekspresyjnych__i_technik_relaksac.html
Zapraszam do lektury książki
http://www.mateuszwiszniewski.eu/ksiazka_taniec_jako_terapia__.html