Relacje uczestników ATE:


Co ci dał udział w programie ATE?

Relacje absolwentów ATE:
/ fragmenty ankiety zamieszczone za zgodą uczestników:

Relacja 1:
- świadomość, że praca nad sobą może się odbywać innymi drogami jak tylko werbalną,
- poszerzenie perspektywy rozumienia pewnych zjawisk psychologicznych, społecznych i kulturowych (rola tańca, znaczenie tańca, sens ceremonii- rytuałów itp.)
- wzrost kreatywności (szczególnie po obozie), wzrost pomysłów na nowe warsztaty w dziedzinach dotąd mi obcych no i lepiej gotuję, łatwiej komponuję skład potraw, lepiej przyprawiam, co potwierdzają moi znajomi,
- unikałam śpiewania, teraz sobie śpiewam (mam większą odwagę używania głosu, który był „ściśnięty”),
- poszerzyłam warsztat pracy o techniki, które mogę wykorzystać indywidualnie do pracy nad sobą i pracy z grupą.
ATE to dla mnie unikatowe doświadczenie, doświadczenie bycia w grupie „pojemnej” i akceptującej różne stanowiska, poglądy. Było w niej miejsce na różne rozumienie zjawisk i stanów.
Ta forma pracy, z wykorzystaniem ciała i ruchu, dała mi większe poczucie bezpieczeństwa, niż formy dotąd mi znane.
Obok poważnych tematów i pracy było tu miejsce na zabawę, śmiech i spontaniczność.
Wewnętrzne dziecko miało gdzie pobrykać
Dla mnie to piękny czas bycia razem, wspólnoty.
Zostałam z radosną świadomością, że każdy może być artystą…
Kobieta, lat 36, psycholog


Relacja 2:
Kontakt z super Ludźmi !!!!!!!!!!!! wiele niezapomnianych chwil. Na ATE odkryłam swój talent do pisania, uczestnictwo w warsztatach wyposażyło mnie w wiele ciekawych metod pracy, warsztaty pokazały mi w jak różny sposób można prowadzić zajęcia. ATE dodało mi siły, wiary i energii, by przejść różne chwile. ATE wzmocniło mnie i pozwoliło posmakować radości z robienia czegoś dla siebie. Ludzie z ATE i atmosfera panująca na zajęciach spowodowały, że odżyłam...
Super atmosfera, wszystkie ćwiczenia, super relaksacje. Świetne było też doświadczanie przeróżnych metod i ćwiczeń na sobie. Małe cuda, które działy się na zajęciach pokazywały dużą skuteczność metod proponowanych przez prowadzącego. Prowadzący – Mateusz wykazuje pełen profesjonalizm w swej pracy.
Dobrym jest to, że wiele chwil, rozmów, ćwiczeń momentów na długo zostaje w pamięci i sercu. Granie na instrumentach wprowadzało magiczny nastrój, dawało warunki do pełnej relaksacji. Niesamowici ludzie i energia grupy naładowała mnie na długo. Świetnie, że zajęcia odbywały się letnią porą, co jeszcze bardziej ładowało pozytywną energią.
Powiem krótko – Dziękuje grupie XI edycji ATE, prowadzącemu i sobie, że zdecydowałam się dać sobie szansę na tak cudowne doświadczenia, chwile radości i łez, wiele wzruszeń i mocy, przemyśleń i interakcji z ludźmi. ATE warte jest nagłaśniania. Niech każdy ma szansę będąc wśród ludzi dotrzeć do siebie, mieć radość z wspólnych chwil. ATE to mały kawałek życia, ale na długo zostawiający swój ślad, robiący mimowolnie rewolucję w myśleniu, uczuciach, zachowaniu i postrzeganiu świata.
Kobieta, 30 lat, psycholog.